sacred geometry header image with logo

DRAUGI:

antroposofijas mājas lapa
Lapa atjaunota 2018. gada 2.septembrī.

Kas par būtisku teic esam nebūtisko, par nebūtisku tur būtisko, tas būtisko neiepazīs, jo ir lēmis sev meklēt aplamo. Kas par būtisku teic esam būtisko un par nebūtisku tur nebūtisko, tas iepazīs būtisko,- viņš ir lēmis sev meklēt patieso.
Dhammapada, Jamakavaga, 11.-12.[1]


Aicinājums pieteikties jaunai Sakrālās ģeometrijas un ezoteriskās filosofijas interesentu grupai 2018. gada rudens — ziemas sezonā

rudens_grupa

Nodarbību sākums — 2018. g. 11. septembrī

Nodarbības notiks Rīgas centrā reizi nedēļā — katru otrdienu no plkst. 18:30 — 21:00

Garīgās izziņas ceļa lekciju un nodarbību ietvaros apskatām sekojošas tēmas:

Lūdzu savus pieteikumus uz e-pastu: info@sakralageometrija.lv! vai arī uz Facebook "Sakrālā ģeometrija" PM šeit Lūdzu dažus vārdus par sevi!

Kaspars Rikards, Mag. archit.

P.S. Sakrālās ģeometrijas un ezoterās filosofijas kursa ilgums nav ierobežots, un ir atkarīgs tikai no Tevis paša! Tev nav nepieciešamas īpašas zīmēšanas priekšzināšanas, taču vēlams zināms ieskats par garīgām praksēm. Nodarbībās nepieciešams: cirkulis, zīmulis, lineāls, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4-A2 formāts).

Iesaki:

Share
Tweet

Aicinājums pieteikties jaunai Sakrālās ģeometrijas un ezoteriskās filosofijas interesentu grupai piektdienu pēcpusdienā!

jauns_sakums

Nodarbību sākums — 2018. g. pavasara vienādībās (23. martā)

Nodarbības plānotas Rīgas centrā ik piektdienu no plkst 15:00 — 17:30

Garīgās izziņas ceļa lekciju un nodarbību ietvaros nodarbojamies ar sekojošu tematiku:

Lūdzu savus pieteikumus uz e-pastu: info@sakralageometrija.lv! vai arī Facebook "Sakrālā ģeometrija" PM šeit Lūdzu dažus vārdus par sevi!

Kaspars Rikards, Mag. archit.

P.S. Sakrālās ģeometrijas kursa ilgums nav ierobežots, un ir atkarīgs tikai no Tevis paša! Tev nav nepieciešamas īpašas zīmēšanas priekšzināšanas, taču vēlams zināms ieskats par garīgām praksēm. Nodarbībās nepieciešams: cirkulis, zīmulis, lineāls, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4-A2 formāts).


Sakrālās ģeometrijas grupu nodarbības 2018. gadā

Sakrālās ģeometrijas grupu nodarbības 2018. gadā notiek katru darba dienu. Katra grupa tiekas vienu reizi nedēļā — vakaros, Rīgas centrā un nodarbojas ar Garīgu praksi — garīgās izziņas ceļa mācību — Sakrālo ģeometriju. Nodarbībās apskatām visplašāko filosofisko tēmu loku un zīmējam Sakrālas diagrammas, jantras , mandalas, zīmes un simbolus, un pārrunājam attēlotā dziļāko nozīmi. Tev nav nepieciešamas īpašas zīmēšanas priekšzināšanas, taču jābūt zināmam ieskatam par garīgām praksēm. Pēc nodarbības seko brīvprātīga 20 minūšu grupas meditācija, ko var apmeklēt jebkurš interesents. Lūdzu piesakies, rakstot uz e-pastu info@sakralageometrija.lv

Kaspars Rikards, Mag. archit.

drawing of golden spiral

Sakrālās ģeometrijas nodarbību atsākšana 2017.g. septembrī

Sakrālās ģeometrijas un ezoteriskās filosofijas lekcijas un nodarbības atsāksies septembra pirmajā nedēļā! Jauniem un patiesiem interesentiem ir iespēja pievienoties tikai jaunākajai, jau esošajai otrdienas grupai, kurā studijas notika no aprīļa līdz jūnijam! Par apskatāmajām tēmām vairāk skaties šeit

Pirmā nodarbība jauniem interesentiem otrdien, 05. septembrī!


Lekcija: Ieskats Sakrālajā ģeometrijā "Zaļās Esības dienās"

Lekcija- nodarbība notiks "Centrs Zelta aplis" un SkanDaba organizētā pasākuma "Zaļās Esības dienas" ietvaros 2017.gada 10.jūnijā plkst. 10:00 Jelgavas novada "Lizaros". Vispārēja informācija par pasākumu atrodama šeit

Ieskatīsimies Sakrālās ģeometrijas kā Izziņas ceļa mācības pamatprincipos un metodē. Nodarbība domāta visplašākajam interesentu lokam, un nav nepieciešamas īpašas priekšzināšanas. Aicinu visus interesentus! Par nodarbību plašāk šeit

Kaspars Rikards, Mag. archit.

zalas esibas dienas

Lekcija- nodarbība "Sakrālā ģeometrija" festivālā "Helsus 2017" Jelgavā

Lekcija- nodarbība notiks festivālā "Helsus 2017" ietvaros Jelgavā 2017. gada 20. maijā plkst. 12:00 - 14:00 Sevis izziņas dārza Kupolā. Plašāk lūdzu skatīt šeit

Kaspars Rikards, Mag. archit.

dinamic square

Aicinājums pieteikties jaunai Sakrālās ģeometrijas un ezoteriskās filosofijas klausītāju grupai otrdienās!

Nodarbību sākums- otrdien, 21. martā! Nodarbības notiek katru otrdienu Rīgas centrā no plkst. 18:30 - 21:00.

Garīgās izziņas ceļa lekciju un nodarbību ietvaros nodarbojamies ar sekojošu tematiku:

Lūdzu pieteikumus uz e-pastu: info@sakralageometrija.lv! Lūdzu dažus vārdus par sevi!

Kaspars Rikards, Mag. archit.

Interesentiem nepieciešams: cirkulis, zīmulis, lineāls, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4-A2 formāts).

diagram of sacred geometry


Lekcija "Sakrālā ģeometrija un pašatklāsme. Dvēsele"

Nodarbība notiks "Helsus telpā" 2016. gada 08.decembrī. Aicinu visus interesentus un Vecās Dvēseles uz tikšanos! Vairāk informācijas šeit

Ejot Garīgās izaugsmes ceļu, katrs agrāk vai vēlāk saskaras ar jautājumu: kāda metode man ir vispiemērotākā, lai sasniegtu augstākus un smalkākus Esamības līmeņus, apziņas paplašināšanu? Ieskicēšu vienu no senajām Garīgās Izziņas ceļa atslēgām- Sakrālās ģeometrijas taku kā varenu rīku pašatklāsmei, lietu patiesās dabas izpratnei un Galīgās Realitātes sasniegšanai. Pieskaroties vispārējiem Sakrālās ģeometrijas principiem, ieskatīsimies Dvēseles izziņā kā to traktē ezoteriskā filosofija. Dziļākai izpratnei patiesiem interesentiem rekomendēju līdz: cirkuli, zīmuli, lineālu un papīru.

Kaspars Rikards, dipl. archit.

Soul image

Aicinu visus interesentus pieteikties uz jaunu Sakrālās ģeometrijas un ezoteriskās filosofijas nodarbību grupu 2016./2017.gadam!

Austrumu raksts

Nodarbības notiek Rīgas centrā katru piektdienu no plkst. 18:30 - 21:00. Lekciju cikla sākums 02. septembrī. Piektdienas nodarbību grupai var pievienoties septembra mēnesī, ne vēlāk. Kursa ilgums- vismaz līdz vasaras saulgriežiem ar pārtraukumu ziemas saulgriežu laikā.

Garīgās izziņas ceļa lekciju un nodarbību ietvaros apskatīsim šādu tematiku: Lūdzu pieteikumus uz e-pastu: info@sakralageometrija.lv! Lūdzu dažus vārdus par sevi!

Kaspars Rikards, dipl. archit.

Interesentiem nepieciešams: cirkulis, zīmulis, lineāls, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4-A2 formāts)


Lekcija "Ieskats Sakrālajā ģeometrijā" festivāla "Ad Lucem" ietvaros notiks Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" 2016.g. 06. augustā plkst. 17:00. Aicināti visi interesenti!

Lekcija "Ieskats Sakrālajā ģeometrijā" domāta visplašākajam klausītāju lokam, kas vēlas iepazīt un sākt praktizēt kādu garīgu disciplīnu. Sakrālā ģeometrija ir Izziņas takas mācība, kuras virsuzdevums ir paplašināta apziņa. Šī aizvēsturiskā mācība ar sakrālo diagrammu: mandalu, jantru, zīmju un simbolu palīdzību tieši un nepastarpināti saslēdz mūsu mentālo plānu ar Galīgo realitāti. Līdzīgi kā garīgā mūzika klausītāju ved uz augstākiem Esamības plāniem, un tam nav nepieciešami ārēji starpnieki. Mans uzdevums ir mācīt un kopā mācīties domāt.

Kaspars Rikards, dipl. archit.


Lekcija "Ieskats Sakrālajā ģeometrijā" festivāla "Helsus 2016" ietvaros Jelgavā.

Kaspars Rikards

Foto: Matīss Markovskis

Lekcija notiks Jelgavas pilī 2016.gada 21. maijā plkst. 14:00, 278. telpā. Aicinu visus interesentus!

Vairāk informācijas par festivālu Helsus 2016 šeit


spring stream

Pavasaris 2016


Lekcijas- nodarbības "Ieskats Sakrālajā ģeometrijā" Lucavsalā festivāla "Helsus 2015" ietvaros Rīgā- Lucavsalā 2015.g. 22. un 23. augustā.

Lekciju- nodarbību sākums katru dienu plkst. 12:00. Tikšanās - 22., 23. augustā visas dienas garumā "Sevis izziņas dārzā"

Vairāk informācijas par festivālu "Helsus" šeit

Kaspars Rikards, dipl. archit.

Interesentiem vēlams: cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4 formāts).

Lekcija "Ieskats Sakrālajā ģeometrijā" Introvertās mākslas festivāla "Ad Lucem" ietvaros.

Siguldas koncerzālē "Baltais flīģelis", svētdien, 2015. gada 26. jūlijā, sākums plkst. 15:00. Festivāla Radošās nometnes meistarklases

Vairāk informācijas šeit

Kaspars Rikards, dipl. archit.

Interesentiem vēlams: cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4 formāts).

Lekcija- nodarbība "Daudzglobusu koncepcija ezoterikā" IV.daļa

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2015. gada 03. martā. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00. Happy end.


Lekcija- nodarbība "Ievads Sakrālajā ģeometrijā"

Mansards - radošās iniciatīvas un garīgās izaugsmes centrs, Rīgā, Alberta ielā 11, 7.stāvs. Pirmdien, 2015.gada 02. februārī, sākums plkst. 18:30


Lekcija- nodarbība "Daudzglobusu koncepcija ezoterikā" III.daļa

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2015. gada 27. janvārī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00


Lekcija- nodarbība "Daudzglobusu koncepcija ezoterikā" II.daļa

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2014. gada 02. decembrī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00

Saturs

Piezīme. Interesentiem nepieciešams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A3 formāts). Ieeja: ziedojums. Klausītājiem, kas nav piedalījušies 1. daļā, lūdzu rakstīt uz e-pastu info@sakralageometrija.lv, lai varētu sagatavot zīmējuma kopiju.

Lekcija- nodarbība "Daudzglobusu koncepcija ezoterikā" I.daļa

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2014. gada 04. novembrī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00

Saturs

Piezīme. Interesentiem nepieciešams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A3 formāts). Ieeja: ziedojums.

Pieteikšanās jaunai Sakrālās ģeometrijas grupai

Interesentus lūdzu pieteikties jaunai Sakrālās ģeometrijas un ezoteriskās filosofijas grupai. Nodarbību sākums 2014. gada septembrī.

Nodarbības notiek vienu reizi nedēļā- trešdienās no 18:30 līdz 21:00 Rīgas centrā. Nodarbību veids- grupa.

Lekciju kursa ietvaros apskatām šādu tematiku:

Lūdzu interesentus pieteikties, rakstot uz e-pastu info@sakralageometrija.lv ! Lūdzu dažus vārdus par sevi, tāpat norādiet savus kontaktus, lai varam sazināties par detaļām!

Kaspars Rikards, dipl. archit.


Lekcija- nodarbība "Plaknes mozaīkveida dalījumi"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2014. gada 29. aprīlī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00

Saturs

Piezīme. Interesentiem nepieciešams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4 formāts). Ieeja: ziedojums.

Lekcija- nodarbība "Sakrālās ģeometrijas prakse"

Rietumu Ezoterijas skolā, sestdien, 2014. gada 29. martā, Rīgā, Bruņinieku ielā 65

Plašāka informācija par lekciju Latvijas Antroposofiskās biedrības mājas lapā šeit

Bet plašāka informācija par Rietumu Ezoterijas skolas nodarbībām un saturu šeit


Lekcija- nodarbība "Sakrālā ģeometrija un mistēriju templis Ozīreions"

Rietumu Ezoterijas skolā, sestdien, 2014. gada 22. februārī, Rīgā, Bruņinieku ielā 65

Plašāka informācija par lekciju Latvijas Antroposofiskās biedrības mājas lapā šeit

Bet plašāka informācija par Rietumu Ezoterijas skolas nodarbībām un saturu šeit


Lekcija- nodarbība "Ozīriona ģeometriskais kods"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2014. gada 28. janvārī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00

Saturs

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4 formāts). Ieeja: brīvprātīgs ziedojums.

Lekcija- nodarbība "Pleroma. 3.daļa"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2013. gada 26. novembrī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00

Saturs

Jauniem interesentiem būs pieejama iepriekšējās nodarbības zīmējuma kopija, lai varētu turpināt iesākto. Tiem, kas apmeklēja iepriekšējās nodarbības- lūgums ņemt līdzi savu iesākto darbu!

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4 formāts). Ieeja: brīvprātīgs ziedojums.


Lekcija- nodarbība "Pleroma. 2.daļa"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2013. gada 29. oktobrī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00

Saturs

Jauniem interesentiem būs pieejama iepriekšējās nodarbības zīmējuma kopija, lai varētu turpināt iesākto. Tiem, kas apmeklēja iepriekšējo nodarbību- lūgums ņemt līdzi savu iesākto darbu!

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4 formāts). Ieeja: brīvprātīgs ziedojums.


Lekciju cikls "Sakrālā ģeometrija- pasaules un sevis izziņas ceļš"

I. lekcija. Ievads Sakrālajā ģeometrijā. 2013.gada 16.oktobrī.

II. lekcija. Proporcijas, formveide un figūras Sakrālajā ģeometrijā. 2013.gada 23.oktobrī.

III. lekcija. Sakrālā ģeometrija. Septiņdalījums kosmiskajā dabā un cilvēkā. Zelta griezums. 2013.gada 30.oktobrī.

Lekcijas notiks Sokrāta tautskolā, Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38. Sākums plkst.18:00. Par lekciju ciklu vairāk Sokrāta tautskolas mājas lapā šeit


Lekcija- nodarbība "Pleroma"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2013. gada 24. septembrī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums plkst. 18:00

Saturs

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4 formāts). Ieeja pret ziedojumu.


Lekcija "Sakrālā ģeometrija un garīgā mūzika"

Kultūras pilī "Ziemeļblāzma",Rīgā, svētdien, 2013. gada 28. jūlijā, sākums plkst. 13:00. Introvertās mākslas festivāla AD LUCEM ietvaros.

Saturs

I. Īss ieskats Sakrālās ģeometrijas pamatos

II. Sakrālās ģeometrijas un mūzikas kopsakarības

III. Sakrālās ģeometrijas filosofija un ezoterika

Vairāk informācijas šeit


Pateicība Jogas mācekļiem!

Paldies visiem vairāk kā 80 I.Ķ. jogas nometnes dalībniekiem, kas svētdien, 2013.gada 9.jūnijā Smuku muižā tik uzmanīgi un ieinteresēti klausījās lekciju- nodarbību Sakrālajā ģeometrijā un ezoterikā! Tā kā paliku Jums parādā atbildes uz jautājumiem, tad lūdzu rakstiet tos uz e-pastu info@sakralageometrija.lv


Lekcija- nodarbība "Astoņdalījums. Ogdoāde"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2013. gada 28. maijā. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums 18:00

Saturs

I. Astoņdalījuma grafiskā konstrukcija:

II. Ogdoādes ezoteriskie principi un sakarības

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4). Ieeja pret ziedojumu.


Lekcija- nodarbība "Riņķa kvadratēšana. 2. daļa"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2013. gada 30. aprīlī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums 18:00

Saturs

Apļa kvadratēšana- vienādu laukumu sakarība.

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4). Ieeja pret ziedojumu.


Lekcija- nodarbība "Riņķa kvadratēšana"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2013. gada 26. martā. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums 18:00

Saturs

Apļa kvadratēšanas diagrammas posmi:

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4). Ieeja pret ziedojumu.


Lekcija- nodarbība "Ieskats Sakrālajā ģeometrijā"

Rietumu Ezoterijas skolā, sestdien, 2013. gada 23. martā, Rīgā, Ādmiņu ielā 4A.

Saturs

I. Sešstūris un heksagramma

II. Riņķa kvadratēšana

III. Platona trīsdimensionālie apjomi un ezoteriskās sakarības

IV. Sakrālās ģeometrijas mācības virsuzdevumi

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4).

Vairāk informācijas Latvijas Antroposofiskās biedrības mājas lapā šeit

Lekcija- nodarbība "Gnomoniskās sakarības un Zelta spirāle piecstūrī"

Latvijas Viedas sadraudzībā, otrdien, 2013. gada 26. februārī. Nodarbība notiek Rīgā, Krišjāņa Barona muzeja telpās, Kr. Barona ielā 3/5, 4.stāvs, sākums 18:00

Saturs

Piezīme. Interesentiem vēlams cirkulis, zīmulis, taisnleņķa trīsstūris un balts papīrs (A4). Ieeja pret ziedojumu.


Lekcija- nodarbība "Zelta griezuma proporcija Sakrālajā ģeometrijā"

Rietumu Ezoterijas skolā, sestdien, 2013. gada 23. februārī, Rīgā, Ādmiņu ielā 4A.

Saturs.

I. Zelta griezuma proporcija kā universāla raksta izpausme

II. Zelta griezuma grafiska zīmēšana un savstarpējās sakarības

III. Sakrālās ģeometrijas Zelta proporcijas ezoterika

Vairāk informācijas Latvijas Antroposofiskās biedrības mājas lapā šeit


Lekcija- nodarbība "Ievads Sakrālajā ģeometrijā"

Rietumu Ezoterijas skolā, sestdien, 2013. gada 19. janvārī, Rīgā, Ādmiņu ielā 4A.

Saturs.

I. Teorētisks ievads, izklāsts un fakti.

Kas ir Sakrālās ģeometrijas mācība? Vai tā ir filosofija vai prakse? Uz kādiem principiem tā balstās? Kas ir neverbāli izteiksmes līdzekļi? Kā atspoguļot idejas, formas, domas...Ezoterika un eksoterika.

Sakrālās ģeometrijas izcelsme aizvēsturē, vēsturiskās liecības, tagadne. Senā Ēģipte. Pitagors un Platons Antīkajā Grieķijā. Vitrūvijs Romas impērijā. Renesanses meistari. Kvantu fizika un tās filosofiskā bāze- tetraktija.

Kosmogonija un metafizika Svētās ģeometrijas skatījumā. Absolūts, Dievs, Dievības, utt.

Kosmosa Radošās Dabas plāns. Vai pastāv kopīgs raksts, paraugs, modelis, matrica? Rīkstniecība un ēterisko plānu enerģiju raksti. Principi, uz kuriem balstās izpaustā pasaule: dimensijas, proporcijas, saknes.

II. Praktiski piemēri un ezoteriskā būtība.

Praktiska Svētās ģeometrijas diagrammu zīmēšana. Kāds mehānisms sāk strādāt, zīmējot diagrammas ar savu roku? Metodes. Gaismas ģeometrija, mūzika, arhitektūra, vizuālās mākslas- kādas ir kopsakarības?

Punkts un aplis- Absolūta atribūti. Formveides secība Sakrālās ģeometrijas zīmējumos. Trīsstūris- Garīgās Pasaules atspoguļojums. Kvadrāts- Izpaustās Pasaules simbols. Piecstūris- Cilvēks ar saviem pieciem Principiem.

III. Jautājumi un atbildes.

Vairāk informācijas Latvijas Antroposofiskās biedrības mājas lapā šeit


Atsauces, skaidrojumi un saīsinājumi

1 Citēts pēc krājuma "Indiešu literatūra: vissenākais posms", sast. Viktors Ivbulis, tulk. Guna Bērziņa, R., Zvaigzne, 1985., 189.lpp